Од СВР Велес информираат дека на ден 06.05.2020 год. во 15.20 часот во Полициската станица Велес К.К.(30) од Велес пријавил бил нападнат од куче скитник.

Настанот се случил околу 13.30 часот на ул.„Наум Наумовски“ а лицето било каснато на десната подколеница.