Порпаролот на СВР Велес информира дека вчера околу 21.00 часот во Полициската станица Велес било пријавено дека на ул.„Благој Ѓорев“ шеснаесетгодишно дете од Велес било физички нападнато од Н.Д.(20).

По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава.