Според информацијата од Центарот за јавно здравје во Велес, изминатото деноноќие во Велес се регистрирани нови двајца заразени од коронавирусот.

Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во нашиот град изнесува 64 лица од кои 10 излечени, 3 смртни случаи и 51 активни.

Почитувани сограѓани и сограѓанки,▶️Ве известуваме дека во изминатите 24 часа се регистрирани 2 нови случаи на…

Gepostet von JZU Centar za javno zdravje Veles – Higienski am Samstag, 25. April 2020