На 21.05.2020 во 13.00 часот во ОВР Кавадарци, Д.Т.(57) од Кавадарци пријавил дека околу 10.00 часот, по кратка расправија, настанала физичка пресметка помеѓу него и неговите соседи Т.Т.(68) и С.Т.(46) од Кавадарци.

По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава.