На 16.05.2020 во 20.30 часот во Полициската станица Кавадарци, И.М.(22) од Кавадарци пријавил дека околу 17.30 часот на ул.„Бел Камен“ во Кавадарци бил физички нападнат од неговиот сосед Г.Т.(69).

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.