Ф.М.(30) од Криволак пријавил во Полициската станица Неготино  дека синоќа околу 18 часот на игралиштето во основното училиште, неговиот 17-годишен син бил физички нападнат од Р.Т.(30).

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски.