Фудбалерите на Шкендија во Тетово одиграа само 1:1 против Борец во четвртото коло од првата фудбалска лига.

Гостите од Велес први дојдоа до предност и тоа со голот на Марио Станковски во 19. минута, но иако беа подобар противник на теренот, сепак не успеаја да ги освојат сите три бода. За тоа се погрижи Бруно Дита во 34. минута.