28 C
Veles
вторник, 14 јули, 2020 | 16:58

Најнови вести

Велес денес

Следете не

6,950FansFans
447FollowersFollow
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Реклама

Најчитани вести

Реклама

Денес ново во Велес

Свет

Индија забрани 59 кинески апликации, меѓу нив се најде и ,,Тик-Ток’’

Забраната започна од 15 јуни оваа година, откако по...

ГРЦИЈА СО НИЗА УПАТСТВА ДО ТУРИСТИТЕ: Уживајте во престојот и останете безбедни

Во пресрет на отворањето на границите и аеродромите во Грција на 1 јули, Генералниот секретаријат за цивилна заштита со девет упатства, преку кампањата „Уживајте...

9 знаци дека можеби сте биле заразени со коронавирус

Со пристигнувањето на нови предупредувања околу ширењето на коронавирусот, сигурно се прашувате дали тоа што сте се чувствувале лошо во февруари, значи дека, всушност,...

Овие 3 хороскопски знаци не можат да издржат без интимни односи

Доколку ги прашате астролозите, постојат три хороскопски знаци кои имаат најголеми потешкотии кога станува збор за држењето апстиненција. Нив им е подеднакво тешко да живеат...

Родители, прочитајте: Овие 15 бонтон лекции треба да ги знае секое дете

Секој родител има обврска да го научи своето дете на добро однесување. Поседување добри манири уште од детството прави голема разлика во растењето и во...

Чудата на Св. Наум Охридски – Исцелител и просветител на македонскиот народ

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 20...

Боки 13 доби 9 години затвор, Катица Јанева доби 7 години казна затвор за...

Денеска во големата сала на Врховниот суд во Скопје,...

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Бугарскиот окупатор стрела 12 македонски синови од Ваташа, од кои најмладиот...

Веројатно нема Македонец кој не ја слушнал „Ми заплакало...

Велешки случувања